Jesienią 1990 roku Wołosatki wydały kolejną płytę - "Hej kolęda, kolęda". Na krążku znalazło się dwanaście najpiękniejszych kolęd".
W grudniu odbyły się trzy koncerty promujące tę płytę - dwa w kościołach warszawskich (27 grudnia), jeden w kieleckim kościele pod wzezwaniem św. Józefa Robotnika.
Kolędy z tej płyty Wołosatki zaśpiewały także w telewizyjnym programie "Ziarno".
W listopadzie i grudniu 1990 roku Wołosatki nagrywały płytę, zawierającą piosenki skautowe i harcerskie z lat 1911-1939.
Jesienią 1990 roku, podczas specjalnej audiencji grupy polskich parlamentarzystów, Alicja Adamczak wręczyła Papieżowi Janowi Pawłowi II płytę "Wołosatki ...bis".
W sierpniu zespół oczywiście wziął udział w XVII Bieszczadzkim Jarmarku Artystycznym, ponadto wystąpił w czasie Polowej Zbiórki Harcerzy Starszych w Stebniku.
Także w lipcu 1990 roku zespół wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Bydgoskich Impresji Muzycznych, skąd powrócił z nagrodą - "Brązową Struną".
W lipcu 1990 roku Wołosatki wystąpiły w Wilnie (dla środowiska polonijnego) i w Leningradzie.
W maju 1990 roku Wołosatki wystąpiły z koncertami dla pracowników Exbudu w Marianskich Łaźniach i Cheb w Czechosłowacji.
W kwietniu 1990 roku opracowano i zatwierdzono statut zespołu. Dokument określał m.in. przynależność do środowiska harcerskiego, formę i zakres działania, prawa i obowiązki członków zespołu. Zaznaczono, że członkiem zespołu może zostać instrumentalista lub wokalista - członek Związku Harcerstwa Polskiego.
18 kwietnia 1990 roku nazwa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością została zmieniona na Fundację Młodych Artystów "FUMA" - podyktowane to było potrzebą rozpoczęcia samofinansującej się działalności gospodarczej.
5 kwietnia 1990 roku Wołosatki zostały wpisane do rejestru Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta w Kielcach jako reprezentacyjny zespół Kieleckiej Chorągwi ZHP.
W marcu 1990 roku Wołosatki wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Beskidzkiej w Rzeszowie.
20 stycznia 1990 roku w sali kieleckiego teatru im. Stefana Żeromskiego odbył się promocyjny koncert płyty "Wołosatki... bis".
W trakcie koncertu odbyła się licytacja pierwszego egzemplarza płyty z autografami autorów i wykonawców - sprzedano go za 110 000 zł. Kwotę z licytacji, podobnie jak dochód z koncertu, przeznaczono na Fundusz Daru Narodowego.
2 stycznia 1990 roku aktem notarialnym, sporządzonym w Państwowym Biurze Notarialnym w Kielcach, potwierdzone zostało powstanie Zespołu Wołosatki, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Ze strony zespołu akt podpisali Stanisław Adamczak, Jarosław Bukowski, Ryszard Pomorski, Mirosław Souczek i Andrzej Załucki.