W okresie świątecznym wydano płytę CD "Gdy śliczna panna", na której - obok dwunastu kolęd - pojawiła się "Wilijna pastorałka" (wcześniej dostępna tylko na kasecie magnetofonowej).
Wydawcą płyty były Świętokrzyski Urząd Wojewódzki i Wołosatki; krążek został dołączony do świątecznego wydania kieleckiego "Słowa Ludu" i nie był dostępny w tradycyjnej sprzedaży.
5 października 2002 roku zespół wziął udział w uroczystym koncercie z okazji 400-lecia Collegium Gostomianum w Sandomierzu.
W trakcie obchodów profesor Stanisław Adamczak, absolwent tego elitarnego liceum, został uhonorowany Orderem Uśmiechu.
Na scenie, obok Wołosatek, stanął chór Politechniki Świętokrzyskiej i Mieczysław Szcześniak.
Ostatniego dnia wakacji 2002 roku Wołosatki wystąpiły na nietypowej imprezie - Zjeździe Rodu Adamczaków w Goźlicach k. Sandomierza.
Po raz pierwszy Bieszczadzki Przegląd Piosenki odbywał się nie w Wołosatem, a w Wetlinie - konkretnie na terenie campingu Bieszczadzkiego Parku Narodowego Górna Wetlina.
Przegląd urozmaicił występ śpiewającego satyryka Krzysztofa Piaseckiego.
Od 2 do 11 sierpnia 2002 roku Wołosatki wyjechały do Niemiec - najpierw wraz z drużynami z Niemiec i Anglii uczestniczyły w obozie skautowym w Saarburgu, później koncertowały w Concordii k. Kolonii dla tamtejszej Polonii.
29 maja Wołosatki wystąpiły w Kieleckim Centrum Kultury wraz z innymi zespołami harcerskimi podczas imprezy "Wołosatki i ich goście".
Pod koniec maja zespół wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej "Zgrzyty 2002" w Ostrołęce.
Wołosatki wystąpiły w Domu Harcerza w Białogonie z okazji Święta Matki.
11 marca 2002 roku Wołosatki wystąpiły podczas uroczystości kończącej plebiscyt na Najlepszego Sportowca Regionu Świętokrzyskiego.
W lutym zespół koncertował w Warszawie podczas Ogólnopolskiej Konferencji Kardiologów w Centrum Zdrowia Dziecka.
Rok 2002 Wołosatki rozpoczęły występem w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.