Znów zagraliśmy w Kieleckim Centrum Kultury, ale tym razem na dużej scenie. W koncercie "Szanujmy wspomnienia" śpiewaliśmy z Big Bandem swoje piosenki oraz wspomagaliśmy naszymi chórkami Andrzeja i Jacka Zielińskich w ich skaldowych piosenkach, m.in. "Cała jesteś w skowronkach", "Szanujmy wspomnienia", "Z kopyta kulig rwie", "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" i "Medytacje wiejskiego listonosza".
Podczas koncertu na małej scenie KCK zaprezentowaliśmy m.in. piosenki z aktualnie nagrywanej płyty.
Po jedenastu latach przerwy wróciliśmy do Mielca. W Samorządowym Centrum Kultury wystąpiliśmy podczas uroczystości z okazji stulecia tamtejszego harcerstwa.
30 października w TVP2 wyemitowano 50-minutowy film dokumentalny o hospicjum chorych na raka w Wilnie pt. "Tu się żyje", ze skromnym naszym udziałem.
Wystąpiliśmy podczas koncertu finałowego Festiwalu Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia w sali koncertowej Radia Lublin.
Wystąpiliśmy w Nowohuckim Centrum Kultury na VII "Spotkaniu po latach Fafik 2018". To zjazd byłych mieszkańców Domu Studenckiego "Fafik" Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - a ponieważ wśród organizatorów jest fan Wołosatek prof. Jerzy Hausner, to zespół został zaproszony do występu przed ponad dwustuosobową publicznością.
Po dwunastu latach powróciliśmy do Kolbuszowej. W ramach X Kolbuszowskiego Festiwalu Turystycznego odbył się VIII Przegląd Piosenki Turystycznej, w którym gościnnie wystąpiliśmy.
Maraton w Pałacyku Zielińskiego odbył się tym razem w połowie września. Na scenie oprócz nas stanęli Mikroklimat, Jerzy Filar i Nasza Basia Kochana.
Po raz pierwszy we wrześniu zorganizowano w Kielcach "Pożegnanie lata" - cykl imprez w kilku miejscach środmieścia. Wystąpiliśmy w sobotnie popołudnie na Rynku. Chętnych do wysłuchania naszego repertuaru nie brakowało - podobno wygraliśmy rywalizację o publiczność z policją, która na swoim stoisku udostępniała "narkogogle" i "alkogogle".
Od 6 do 16 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku odbywał się Zlot ZHP, na którym 15 tysięcy harcerzy świętowało stulecie powstania organizacji.
Kulminacją zlotu był Dzień Regionów i widowisko pt. "100 na 100 - Pod Lilii Znakiem" (11 sierpnia). Wydarzenie zostało przygotowane przez Chorągiew Kielecką ZHP, wystąpiło w nim ponad 200 młodych wokalistów i tancerzy, przede wszystkim laureatów Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Wielowątkowe, dynamiczne widowisko artystyczne składało się z czterech obrazów - Wołosatki zaśpiewały w ostatnim, pod hasłem "Połączyła nas muzyka".
W Muzeum Przyrodniczym BdPN wystąpiliśmy z okazji obchodów 45. rocznicy powstania parku.
Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenku Turystycznej "Kropka" w Głuchołazach wystąpiliśmy po raz pierwszy - choć była to już dwunasta edycja imprezy. Przez trzy dni miasto rozbrzmiewało piosenkami w polskim i czeskim wydaniu.
Na kieleckim Rynku wystąpiliśmy przy okazji 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Na jego półmetku odbywał się Koncert Piosenki Harcerskiej, połączony z konkursem. Zaśpiewaliśmy jako gość specjalny imprezy.
Podczas koncertu WGB w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego wsparliśmy ich chórkami w kilku piosenkach.
Wystąpiliśmy na Sympozjum GAP w Rytrze za zaproszenie prof. Jerzego Hausnera, fana zespołu. Świetnie się gralo dla śpiewającej z nami publiczności.
Zagraliśmy we wspaniałym koncercie dla Wojtka Belona - pieśniarza, poety, kompozytora, lidera Wolnej Grupy Bukowina. Zmarł młodo, w wieku 33 lat. Przyjaciele o nim nie zapomnieli - co roku w okolicach rocznicy jego śmierci (3 maja 1985) organizują muzyczne spotkanie ku jego pamięci.
Na cenie oprócz Wołosatek i Ryszarda Pomorskiego stanęli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek z Zespołem Galicja, Adam Ziemianin, Tomek Wachnowski, Ryszard Styła Spectrum Session i Marcin Skrzypczak. W finale koncetru wszyscy wykonawcy zaśpiewali "Sielankę o domu".
W toruńskim Centrum Targowym Park wystąpiliśmy na Zlocie CHorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, w charakterze gwiazdy wieczoru.
Przy okazji spotkaliśmy się z Wiesławą Kwinto-Koczan, autorką słów wołosatkowych piosenek (m.in. "Czasu bieg", "Nie możesz", "Mogę", "Zbudujmy sobie most", "Złoty warkoczyk" czy "Pożegnanie Majstra Biedy").
W Łodzi zagraliśmy w Tawernie Keja - miejscu bardzo klimatycznym, z publicznością zakochaną w muzyce z krainy łagodności.