Na zakończenie roku wystąpiliśmy ze Skaldami na dobrze nam znanej scenie Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Karolina Łakomiec, Natalia Kloc, Karolina Pękalska i Barbara Winkler zaśpiewały w chórkach legendy polskiego rocka, przy komplecie publiczności
Podczas 4. Festiwalu Piosenki Uziemionej "Domówka", organizowanego przez Dom Środowisk Twórczych, w naszej siedzibie zaśpiewaliśmy "Psalm nadziei" i "Wilijną pastorałkę"
Po prawie trzech latach nieobecności powróciliśmy do Przystani Artystycznej Keja, ze starymi i nowymi piosenkami. W tym klimatycznym miejscu gra się świetnie, jest chemia - publiczność śpiewa z zespołem.
Po raz pierwszy wystąpiliśmy w Gnieździe Piratów - najstarszej w Warszawie tawernie z muzyką na żywo.
W Nowohuckim Centrum Kultury zagraliśmy koncert z cyklu "Najpiękniejsze piosenki", a honory gospodarza pełniła zaprzyjaźniona z nami Basia Stępniak-Wilk.
Koncert został zarejestrony i można go oglądać w całości na platformie Play Kraków.
Po występie Basia Stępniak-Wilk wysłuchała, co mają do powiedzenia Wołosatki i ich kierownik muzyczny, a efektów można było wysłuchać w audycji "Muzyczna Bombonierka" na antenie Radia Kraków.
Zagraliśmy pod Kielcami bardzo ciekawy akustyczny koncert. Większość widowni to były osoby niepołnosprawne. Ten koncert był świetnym przykładem, jak dobrze można się bawić, wsłuchując się jednocześnie z uwagą w teksty piosenek. Widz słuchający koncertu ze zrozumieniem to marzenie każdego artysty.
W Mińsku Mazowieckim zagraliśmy na 29. Dniach Chorągwi Mazowieckiej ZHP.
Podczas ceremonii odsłonięcia pierwszego na świecie pomnika Laurensa Hammonda przed siedzibą Muzeum Hammonda w Kielcach zaśpiewaliśmy "Amazing Grace" z towarzyszeniem organów Hammonda.
W pierwszą sobotę września zagraliśmy na fantastycznym festiwalu "Drogowskazy - poezja, szanty, blues" w Krzyżu Wielkopolskim. Po wykonaniu naszych piosenek wspieraliśmy Wolną Grupę Bukowina.
Zgodnie z tradycją żegnaliśmy lato w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego, śpiewając stare i nowe piosenki. Oprócz nas w trakcie maratonu wystąpili także Jerzy Filar i grupa "Pod Strzechą".
Po dwudziestu latach wróciliśmy do Wąchocka. Zagraliśmy podczas pikniku nad zalewem.
Zagraliśmy pierwszy w tym roku koncert z publicznością. Śpiewaliśmy bez dwóch doświadczonych dziewczyn, ale za to z dwiema debiutantkami. Dziękujemy organizatorom 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej - Kielce 2021 za rejestrację.
Podczas koncertu można było usłyszeć wiele znanych piosenek oraz jedną nową - "Przytul do serca", autorstwa Mirosława Souczka i Ryszarda Pomorskiego.
Koncert "Skaldowie rodzinnie & Wołosatki", podczas którego Basia, Natalia i Karolina śpiewały w chórkach legendy polskiego roka, odbył się w ramach XI Świętokrzyskich Spotkań Drezynowych w hali Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Jędrzejów Wąski.
Występ rozpoczął się od piosenki "Hymn kolejarzy wąskotorowych", do której słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę - Andrzej Zieliński. Utwór został wydany na płycie "Ty" w 1970 roku, a więc jest starszy od zespołu Wołosatki...
Koncert przy okazji otwarcia Muzeum Hammonda zagrali Skaldowie, których w chórkach wspierały Wołosatki (Karolina Łakomiec, Karolina Pękalska, Barbara Winkler).
17 kwietnia piosenkę "Katyń 2010" można było usłyszeć za oceanem - w rozgłośni WEBR Radio z Buffalo w stanie New York. Prowadzący Andrzej Gołębiowski po angielski i po polsku podziękował Ryszardowi Pomorskiemu za przekazanie nagrania.
Kolejnym "pandemicznym" koncertem był "Turystyczny Kominek" - w piwniczce Pałacyku Zielińskiego zagrali i zaśpiewali z Wołosatkami Kasia i Krzysztof Żesławscy, będący członkami Wołosatek w latach osiemdziesiątych XX wieku.
W repertuarze, oprócz utworów Wołosatek, znalazły się piosenki Wolnej Grupy Bukowina, Jerzego Filara, Mikroklimatu i grupy Seta.
3 stycznia w ogrodzie Pałacyku Zielińskiego uroczyście otwarto schody (czy też wchody) do Baszty Plotkarki. W części artystycznej krótki występ dały Wołosatki, które nie omieszkały złożyć życzeń noworocznych.